Klassikalise pediküüriga kõiki jalalaba ja küünte probleeme lahendada ei õnnestu. Keerulistes olukordades on standardse protseduuri efektiivsus küllaltki madal.
On olemas palju erinevaid küüneplaadi ja jalalabade naha patoloogiaid, mis vajavad erilist meditsiinilist hooldust.
Meie meditsiinilist haridust omavad professionaalid aitavad sind järgmiste probleemide korral:
Diabeetiline jalg on küllaltki levinud diabeedi tüsistus. Pidevalt kõrgete veresuhkruväärtuste tulemusena võib tekkida jalgades närvide ja veresoonte kahjustus. Vältimaks tüsistuste teket on vajalik pöörata rohkem tähelepanu just jalgadele ja teostada regulaarset jalgade kontrolli. Väiksemgi jalahaav või sissekasvanud küüs võib osutuda hilisema tüsistuse põhjuseks. Jalakabineti õed nõustavad nii jala hoolduse osas, kuid koostavad ka vajadusel raviplaani.
Soolatüügaste näol on tegemist healoomuliste kasvajaliste moodustistega nahal ja neid põhjustab inimese papilloomviirus (HPV).
Soolatüükaid põhjustava viiruse ülekanne toimub otsese või kaudse kontakti kaudu, näiteks võib nahk nakatuda saunades ja ujulates.
Sissekasvanud küüne puhul on tegemist olukorraga, kus küüne serv või nurk on kasvanud varvast ümbritseva nahavalli sisse ja põhjustab valu, punetust ja turset.
Küüneseen on üpris levinud haigus. Vastavalt rahvusvahelisele statistikale põeb seda tõbe 10–20% kogu planeedi elanikkonnast.
Need seened toituvad keratiinist, lagundavad seda ning võivad tekitada inimesel veel tõsisema haiguse, keha dermatomükoosi.
Pikaajalise ja sageda surve või hõõrdumise tõttu hakkavad naharakud tootma intensiivselt keratiini, et nahka kaitsta ja nii tekivad taldadel, varvastel või kannal ebanormaalsed nahapaksendid e. konnasilmad.
Krüoteraapia on healoomuliste uudismoodustiste eemaldamine vedela lämmastikuga.Vedel lämmastik külmutab naharakkudes oleva vee, mille sulamisel rakkude vahelised sidemed katkevad ja naharakud lähevad katki ning selle tulemusena tekib vill . Vedel lämmastik tekitab nahal külmatunnet, mis võib meenutada kerget torkimist või kipitust. Protseduuri järel võib patsient tunda 2-3 tundi valulikkust, kipitustunnet, mis võib kesta 20 minutit kuni kaks tundi, ning protseduurist võib tekkida vill, mis taandub 10-14 päeva jooksul, kui villile tekib peale koorik. Krüoteraapia on valulik. Enamus täiskasvanuid ja lapsed alates 10 eluaastast on võimelised protseduuri taluma vähemalt 10 sekundit. Krüoteraapiat ei tehta isikutele, kes seda väga kardavad – karjuvad ja rabelevad ning kellele vedela lämmastiku juhtimine uudismoodustisele on häiritud. Vajalik on lapse ettevalmistamine lapsevanema poolt. 7-10 päeva pärast, tuleb patsient kontrollile, kus vajadusel talle tehakse kordusprotseduur.
Kannalõhed, konnasilmad, paksendid, sooltüükad (krüoteraapia), sissekasvanud küüs,...
Laboratoorse analüüsi puudumisel
Harjumaal lisandub igale kilomeetrile 0,4€